Головна
Контакти
Мапа сайту
ua
ru
en
de
Про нас
Номери
Контакти
Галерея
Кафе-бар
Новини

Новини

Мукачівська ратуша

2014-07-08

 

  Мукачівська ратуша — триповерхова адміністративна будівля у місті Мукачево. Збудована на початку XX сторіччя (1904 рік), у стилі сецесії з елементами неоготики. Ратуша стоїть у самому центрі міста, на розі площі Миру та вулиці Пушкіна.

  Споруда зведена за проектом і під керівництвом будапештського архітектора Яноша Бабули-молодшого. Офіційний початок будівництва — 23 червня 1903 року. Архітектор надав ратуші риси стародавньої середньовічної архітектури. Це зокрема стосується ратушної вежі — квадратної в плані, що стоїть на могутніх опорах у формі стрілчастих арок. Вежа примикає до виступаючої частини будівлі з маленькими шпилястими баштами-еркерами по кутах, під якими вміщені барельєфи з зображенням історичного герба міста (Святого Мартина на коні). Вікна першого поверху також мають вигляд великих стрілчастих арок. Стіна фасаду розчленована пілястрами і завершується плавною хвилястою лінією невисокого аттіка.

  На ратушній вежі — годинник-куранти. Згідно з архівними даними, його виготовив Йосип Шовінський. Механізм курантів зі сталі, а підшипники з бронзи. Годинник встановили наприкінці 1904 року, на той час він входив до числа п’ятірки найкращих баштових годинників у Європі. Головний механізм годинника розміщений у невеликій овальній кімнаті башти. У скляному ящику працює система шестерень і важелів, сполучених туго натягнутими тросами з двома дзвонами. Через кожні 15 хвилин по меншому дзвону ударяє молот, відбиваючи чверті години. Удари по великому дзвону сповіщають про цілу годину. 

  Мукачівська ратуша находиться в 3 хвилинах їзди від готелю «Магнат» Мукачево.

#Готель МукачевоБар
     
   
     
Кафе
     
   
     
Номери
     
   
     
GISMETEO: Погода по г.Мукачево
© 2010-2018 Готель Отель Мукачево Гостиница
тел.факс: +38 (03131) 3-90-39
моб.тел: +38-050-372-62-61
Кафе-бар: +38 (03131) 5-15-51
Alexander Dudinets design, development and support, @macik.