Головна
Контакти
Мапа сайту
ua
ru
en
de
Про нас
Номери
Контакти
Галерея
Кафе-бар
Новини

Новини

Історичні пам’ятки Мукачева: Мукачівський замок Паланок

2013-12-09
 Замок Паланок – це замок в місті Мукачеві. Є унікальним зразком середньовічної архітектури та головною гордістю міста. 

 Замок Паланок – це символ Мукачева і найвідомішатуристична пам’ятка Закарпаття. Замок знаходится у південно-західній частині міста і стоїть на горі вулканічного походження заввишки 68 м.      Точної дати коли було засновано замок нажаль не відомо. Перші документальні згадки про Паланок датуються XI століттям. Замок займає територію площею в    13 930 м². 

  Замок складається із трьох частин розміщених на трьох терасах. Кругом замкової гори ще у XVIстолітті був вирубаний водяний рів, який згодом був укріплений дубовим частоколом – паланком. Звідси і походить назва замку – «Паланок». Хоча сам рів і частокіл давно зруйновані.   Спочатку замок належав угорській династії Арпадовичі, а з початку XIV століття династії Анжу. Замок слугував для охорони торгових та воєнно стратегічих шляхів. З 1396 року хазяїном Мукачівського замка Паланка був відомий подольський князь Федір Корятович. При ньому замок був значно розбудований і укріплений. Корятович получив замок в подарунок від Угорського короля Жигмунда, який був йогу родичем.  За свою історію Замок належав багатьом різним володарям. І кожен з них вніс свою лепту в розбудову фортеці.  В 1649 році в замку побували посланці гетьмана Богдана Хмельницького, які вели переговори із Дердєм ІІ Ракоці про спільні воєнні дії проти Польщі.  З 1685 по 1688 р. замок переживає одну з найбільших облог, яку здійснили війська Австрійського імператора. Керувала героїчною обороною замку вдова князя Ференца І Ракоці княгиня хорватського походження Ілона Зріні. Після захоплення замку австрійці його реконструювали, на той час, зробивши замок найсильнішою фортецею на сході Австрійської імперії.  В наші часи про замок ходить багато легенд. Одна з яких розповідає походження назви міста Мукачево, мовляв вона походить від слова «муки», які переживали жителі міста під час важкого будівництва фортеці. Інша оповідає про колодязь  в замку (85м), буцімто при його будівництві князь пішов на угоду із чортом і обманув його. Городяни вірять, що з того часу чорт живе на дні колодязю. І якщо прислухатись, то можна почути, як він виє.  З 1993 року в Мукачівському замку знаходиться історичний музей і картинна галерея.  На території замку також є дегустаційний зал вина. Замок може відвідати кожен охочий турист. Відкритий він щодня крім понеділка. Музеї працюють до 18:00. Вхід на територію замку коштує 10 грн. Відстань до центру міста складає 3 км. Відстань від замку до готелю «Магнат» складає 2 км.

  Тож кожен турист України мусить хоча б раз, побувати в перлині Мукачева, замку «Паланку». А зупинитись Ви зможете в готелі «Магнат», з вікон якого відкривається дивовижний вид на величний Мукачівський Замок «Паланок».


Бар
     
   
     
Кафе
     
   
     
Номери
     
   
     
GISMETEO: Погода по г.Мукачево
© 2010-2018 Готель Отель Мукачево Гостиница
тел.факс: +38 (03131) 3-90-39
моб.тел: +38-050-372-62-61
Кафе-бар: +38 (03131) 5-15-51
Alexander Dudinets design, development and support, @macik.